tło

idea projektu.

W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób starszych i niepełnosprawnych. Kierując się ideą, że to nie ciało stwarza ograniczenie, tylko przedmioty są źle zaprojektowane, stworzyłem kuchenkę indukcyjną przystosowaną dla osób z dysfunkcją wzroku. Uniwersalny charakter projektu przejawia adresowaniu piekarnika zarówno osobą pełnosprawnym i osobą niepełnosprawnym. Proponowane rozwiązanie poprawia komfort i bezpieczeństwo gotowania nas wszystkich.

Lokalizacja

liniowy system lokalizacji.

Liniowe ustawienie kuchenki dało możliwość zmontowania pokręteł na przeciwko danego palnika co znacząco wpływa na czytelność. Rozwiązuje to problem lokalizacji garnków odpowiedniego pola grzewczego oraz właściwego pokrętła. Dodatkowym atutem jest zminimalizowanie ryzyka poparzenia jakie występuje w klasycznym układzie 2×2. 

Przestrzeń

zachowanie przestrzeni.

Mając na uwadze fakt że układ linowy zajmuje bardzo dużo przestrzeni roboczej został opracowany system który dzieli kuchenkę na dwa osobne moduły. Taki podział daje możliwość obracania i tym samym dostosowania przestrzeni do aktualnie wykonywanej czynności. 
Moduły można montować w specjalnym stelażu (adresowane szczególnie dla osób z dysfunkcją wzroku) oraz bezpośrednio na blacie.

Zabezpieczenie

zabezpieczający rant.

Wysokość modułu wynosi ok 5 cm. Jest to niezbędny parametr który pozwala na obracanie modułów w osi. Aby zabezpieczyć garnki przed upadkiem został zaprojektowany specjalny rant. Dodatkowym atutem jest specjalne wgłębienie które się na nim znajduje. Pomaga ono lokalizować położenie pól grzewczych.

Czytelość

zyprofilowane pokrętło.

Pokrętło zostało zaprojektowane w taki sposób aby było czytelne dla osób pełnosprawnych,osób niedowidzących oraz osób całkowicie niewidomych.