Dessa.

Dessa to zrównoważony system meblowy będący odpowiedzią na zjawisko nadmiernego konsumpcjonizmu. Projekt ma wnieść wartość nie tylko dla środowiska, ale stanowić silną alternatywę dla dotychczasowych rozwiązań. Wnioski z badań, pozwoliły na opracowanie systemu, który odpowie na potrzeby użytkowników oraz będzie miał charakter zamkniętej pętli. Konsumenci chcą aby ich nowy mebel miał możliwość zmiany wizualnej, funkcjonalnej, gabarytowej oraz łatwej naprawy. Obiekt przestał być traktowany jako cały mebel, a stał się zbiorem odrębnych elementów. Dzięki temu użytkownik ma możliwość zwrotu do firmy tylko części starych komponentów oraz wymiany ich na nowe. Firma może regenerować zużyty materiał i przeznaczać go do tworzenia nowych kolekcji. Ogranicza się w ten sposób pobieranie materiału spoza pętli oraz konieczność nadmiernej produkcji, przy równoczesnym zaspokojeniu potrzeb użytkowników.

materiał.

Kolejnym istotnym elementem jest materiał, który stworzyłam na potrzeby projektu Dessa.  Receptura jest biodegradowalna a całkowity czas rozkładu zależy od użytego gatunku drewna. Płyty i detale są barwione w masie dzięki czemu ich regeneracja polega na zeszlifowaniu starej powierzchni. Ostatnim krokiem jest impregnacja, do której można użyć naturalnego oleju lub pokostu. Do tworzenia nowych płyt można częściowo wykorzystać odpady z produkcji lub zepsutych komponentów. System jest otwarty na użycie innych materiałów takich jak drewno, tworzywo sztuczne czy kolejne innowacje które z pewnością w najbliższych latach się pojawią

moduł.

Sercem mebli Dessa jest wewnętrzny stelaż, na którym osadza się poszczególne komponenty. Do każdego elementu przypisany jest zestaw zaczepów dzięki czemu można wymienić tylko pojedyncze fragmenty. Taki system można zaadaptować na rozmaite gabaryty mebli skrzyniowych, natomiast modułowa konstrukcja stelażu daje możliwość tworzenia bardziej ażurowych zestawień takich jak stoły oraz regały.

zmienność.

Dzięki systemowi montażu i demontażu można zmieniać detale mebli w trakcie użytkowania tworząc nowe wartości estetyczne.